tkanina oddychająca

Czy tkanina oddychająca może być wodoodporna?

Wydawać się może, że tkanina oddychająca, która jest wodoodporna, nie może posiadać jednocześnie właściwości oddychających. Nie jest to jednak prawda i materiał taki wykorzystywany jest często w różnego rodzaju przedmiotach podróżnych, czy też w wyposażeniu przeznaczonym na zewnątrz. Stanowi to idealne rozwiązanie, gdy wiemy, że dany obiekt będzie wystawiony na szkodliwe efekty, jakie powoduje środowisko. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej na temat tego unikalnego materiału.

Czytaj więcej

Rodzaje wind i ich właściwości - jaką windę wybrać?

Tak popularne dzisiaj windy to urządzenia wykorzystywane do szybkiego i uproszczonego transportu osób oraz różnych przedmiotów. Doczekały się one swoich zróżnicowanych odmian, z których każda może zadziałać dobrze w nieco innym budynku. Producent wind sam często podpowiada klientom, jakie rozwiązania byłyby dla nich najlepsze. Nie da się ukryć, że inna winda powinna zostać zastosowana na budowie, a zupełnie inna w instytucji oddanej do użytku publicznego czy chociażby w szpitalu.

Czytaj więcej

Łączenie taśm przenośnikowych

Na czym polega wulkanizacja taśm przenośnikowych?

Taśmy przenośnikowe znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, szczególnie w górniczym i drzewnym oraz w elektrociepłowniach, sortowniach odpadów i zakładach produkcyjnych. Ze względu na bezpieczeństwo pracowników i bezawaryjną pracę konieczna jest ich regularna konserwacja i wulkanizacja. Warto zatrudnić do tego firmę, która w profesjonalny sposób dokona przeglądu i napraw oraz szybko znajdzie ewentualną przyczynę awarii.

Czytaj więcej

Filmowe wydarzenie roku

Za nami 93. ceremonia wręczenia najbardziej prestiżowych nagród filmowych. Była ona jednak inna niż wszystkie wcześniejsze. Została zorganizowana dopiero pod koniec kwietnia, a nie w lutym. Charakteryzowała się kameralnością. Dlatego widzowie, którzy oczekiwali wielkiego show z czerwonymi dywanami, światłami i głośnymi występami na scenie, ocenili rozdanie Oscarów jako bardzo nudne. Wszystkiemu winien był koronawirus.

Czytaj więcej