Malowanie mebli krok po kroku farbą kredową

Kredowe farby to jeden z tych elementów, który obecnie stale zyskuje na popularności. To nie tylko łatwość użycia czy krótki czas schnięcia. To przede wszystkim szerokie zastosowanie oraz ogromna paleta kolorów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób remontując mieszkanie sięga po farby kredowe.

Farby kredowe - Stare na Nowe

Farba kredowa

Ta klasyczna, znana jeszcze z dawien dawna farba kredowa w składzie miała wyłącznie wodę oraz pigmenty naturalne i nieco sproszkowanej kredy. Obecnie by zwiększyć jej wykorzystanie oraz poprawić trwałość oraz by umożliwić stosowanie na większej liczbie powierzchni niż wyłącznie drewno, farby kredowe w procesie produkcji ulepszono o dodatkowe składniki. Farby kredowe to sprawdzony pomysł dla każdego kto szuka pomysłu na odnowe mebli. Wystarczy wpisać "renowacja mebli w Warszawie" by przekonać się jakie są proste triki na wykorzystanie farb kredowych. Aby renowacja mebli farbami kredowymi przebiegła pomyślnie trzeba wiedzieć jakie farby kredowe są do wyboru. Aktualne oferty sklepów, jak Renowacja Mebli Stare na Nowe w Warszawie dają możliwość kupna kilku rodzajów farby.

Rodzaje i zastosowanie farb

Farby kredowe można podzielić na następujące gatunki: mleczne, mineralne, klejowe, ale też akrylowe czy winylowe oraz farby olejowe. Wybór będzie się różnić od zastosowania. Jednakże do ich wspólnych atutów należy wysoka przyczepność oraz matowa lub też półmatowa forma wykończenia płaszczyzny. Farby kredowe znajdą wyjątkowe zastosowanie w przypadku malowania mebli. Jeśli nie wiemy jak pomalować meble jest na to kilka wskazówek, które pomogą nam w tym procesie. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że malowanie mebli z drewna czy płyty MDF lub okleiny przebiega tak samo.

Jak przygotować mebel

Przed samym malowaniem konieczne jest dokładnie dopasowanie do siebie farby nawierzchniowej (jej wymieszanie). Wykorzystując do tego wałek jak i pędzle, wystarczy równomiernie rozprowadzić warstwy po powierzchni mebla. Po koniecznej przerwie wynoszącej cztery godziny na warstwę, należy po tym czasie ponownie pomalować mebel kolejną warstwą. Po upływie dnia malowany przedmiot jest gotowy.

Renowacja mebli Stare na Nowe

Renowacja mebli farbami kredowymi

Renowacja mebli krok po kroku nie stanowi z farbami kredowymi wyzwania. Farbę można nanieść wykorzystując do tego okrągłe lub płaskie pędzle z włosiem naturalnym, miękkim lub syntetyczną końcówką, zależnie jednak od przedmiotu, jaki chcemy pomalować. W przypadku włosia syntetycznego mamy więcej szans na uzyskanie gładkiej i idealnie pomalowanej powierzchni. Jeżeli oczekiwany przez nas rezultat nas nie zadowala, można po wymaganym czasie oczekiwania na wyschnięcie nałożyć kolejną warstwę farby.

Piękne efekty w kilka godzin

Dla uzyskania efektu przetarcia na meblu można także na krawędziach malowanego mebla nałożyć ciemniejszą farbę. Po odczekaniu minimum godziny koniecznego czasu na wyschnięcie ciemnego koloru, druga warstwa farby kredowej powinna być nieco jaśniejsza, co pozwoli na nałożenie następnej warstwy farby, jeśli będzie to konieczne. Gdy ta warstwa wyschnie, należy wówczas nieznacznie powolnymi i delikatnymi ruchami zeszlifować drugą nałożoną warstwę co pozwoli na ukazanie się ciemnego koloru. Malowanie mebli za pomocą farby kredowej jest wręcz banalnym zabiegiem. Farba ta jest unikatowa i posiada solidną przyczepność, co pozwoli na oszczędność czasu i malowanie powierzchni bez konieczności obowiązkowego szlifowania.

No thoughts on “Malowanie mebli krok po kroku farbą kredową”

Zostaw komentarz

In reply to Some User

Naciśnij F10, aby przełączyć w tryb pełnoekranowy.