Pielęgnacja włosów zimą

Włosy to bardzo ważny aspekty wyglądu każdego człowieka. Prawidłowe i staranne dbanie o nie zapewni zdrowy ich wygląd, jak również ładną i unikalną fryzurę. Pielęgnacja włosów to proces długotrwały, a odpowiednie ich traktowanie warunkuje kondycję ich struktury.

Co lubią a czego nie, włosy podczas okresu zimowego?

Jak dbać o włosy zimą? Czego unikać, a co stosować podczas mroźnych dni? Jak chronić włosy przed zniszczeniem? Na powyższe pytanie najlepiej odpowie fryzjer ze Studio Fryzur Inspiracja, który od lat zajmuje się pielęgnacją włosów. Poniżej kilka wskazówek dla osób, które chca mieć piękne włosy caly rok. A przecież okres zimowy to niewygodny czas dla wielu ludzi. Niskie temperatury, konieczność nakładania na siebie wielu warstw ubrań bywa niezwykle uciążliwie, jak również powoduje wiele ubytków i zniszczeń. Zimne miesiące mogą również negatywnie wpływać na wygląd, stan i strukturę włosa. A niewłaściwa pielęgnacja fryzury w tym okresie może zniszczyć włosy, które stracą witalność, połysk czy trwałość.

Jak dbać o włosy zimą?

Zimny wiatr, nagła zmiana temperatury, uklepywanie, mróz to czynniki, które mogą doprowadzić do tego, że włosy tracą witalność, naturalny połysk i sprężystość. Każdorazowe wyjście kojarzy się z zakładaniem czapki, uklepywaniem, poceniem oraz zgniataniem włosów. Jak temu zaradzić? Jak nie dać się mrozowi i jednocześnie pielęgnować fryzurę. Istnieje kilka sposobów na odpowiednią pielęgnację. Stosowanie ich zapewni strukturze trwałość, połysk i żywotność.

Odpowiednia pielęgnacja

Pierwszą z metod postępowania jest używanie odpowiednich kosmetyków. Ówczesny rynek proponuje kobietom wiele rodzajów szamponów i odżywek przeznaczonych do użytku podczas zimy. Kosmetyki te zawierają wiele potrzebnych i korzystnych substancji, dzięki którym włosy staja się jeszcze trwalsze i odżywione. Preparaty te posiadają w swoim składzie kolagen i kreatynę, jak również często pozbawione są sylikonu. Dzięki tym substratom włosy nie są ciężkie i przyklepane. Okres zimowy to również dobry czas na użycie pianki lub spreju, który nada włosom jeszcze większa sprężystość i zachowa stworzoną fryzurę. Warto również skorzystać ze specjalnie wytworzono środków przeciwko puszeniu się włosów, jak również stosowaniu maski działającej anty elektryzująco. Nie ma nic gorszego dla kobiety, jak podniesione, naelektryzowane i puszące się włosy po zdjęciu zimowego nakrycia głowy.

Niekorzystne zmiany temeratur

Należy również pamiętać o zaniechaniu niektórych czynności w trakcie okresu zimowego. Czego włosy nie lubią zimą? Włosy w mroźnym i wilgotnym okresie nie tolerują gwałtownych zmian temperatury, ciężkich, dopasowanych i przyległych czapek, korzystania z suszarek i wszelkich urządzeń wykorzystujących wysoką temperaturę, itp. Podczas pielęgnacji należy zadbać o odpowiednie kosmetyki, a także dopasowana technikę mycia i czyszczenia głowy.

No thoughts on “ Pielęgnacja włosów zimą”

Zostaw komentarz

In reply to Some User

Naciśnij F10, aby przełączyć w tryb pełnoekranowy.